Федір Ярошенко: "Податковий кодекс України зменшить кількість податків з 29 до 17" …
Про це Міністр фінансів заявив на брифінгу для представників ЗМІ у прес-центрі кабінету Міністрів України після затвердження урядовцями проекту Податкового кодексу - Економічної конституції держави, як зазначив у вступному слові на відкритті засідання Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр Микола Азаров.
«Затверджений сьогодні Кабінетом Міністрів проект Податкового кодексу України створить правову основу для проведення в Україні податкової реформи, передбаченої Програмою економічних реформ на 2010–2014 роки, яка є дорожньою картою для досягнення Мети Програми діяльності Президента Віктора Януковича - забезпечити створення такого рівня добробуту громадян, розвитку економіки, який дозволить Україні за 10 років увійти до 20-ки найбільш економічно розвинених країн світу (G20)»,- підкреслив Федір Ярошенко.
Результатом цієї реформи стане стійке економічне зростання на інноваційно-інвестиційній основі з одночасним збільшенням сукупних податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів і державних цільових фондів.
Проект Податкового кодексу є цілісним, гармонійно пов’язаним та комплексним документом, який забезпечить досягнення балансу інтересів держави і платників податків, підвищить конкурентоспроможність вітчизняної податкової системи.
«У результаті проведення реформи, першим етапом якої стане прийняття Податкового кодексу, Україна отримає інструмент проведення сучасної, справедливої фіскальної політики, що забезпечить рівність усіх платників податків перед законом, досягнення стратегічних цілей сталого розвитку в оновленій системі державного регулювання економіки», - зазначив Міністр фінансів України.
Запровадження Податкового кодексу створить умови для таких змін у податковій системі України:
Впорядкування нормативної бази та стабільність податкового законодавства.
Стимулювання ділової активності та розвиток економіки.
скорочення кількості податків:
зниження ставки податку на прибуток (з 25% до 20%)
спрощення адміністративних процедур та зменшення тиску на бізнес-середовище
стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності
Протидія тіньовій економіці і розширення бази оподаткування за рахунок удосконалення адміністрування податків.
Збільшення фінансового ресурсу Зведеного бюджету
На період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року передбачено запровадити «податкові канікули» для суб’єктів малого та середнього бізнесу.
Зокрема, планується встановити:
нульову ставку єдиного податку для фізичних осіб, які провадять господарську діяльність виключно з надання побутових послуг та обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника податку не перевищує 300 000 гривень;
6 відсотків ставки податку для юридичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, підвищивши граничний розмір обсягу доходу для таких осіб, до 3000 мінімальних заробітних плат (2,7 млн. грн.)
«0» відсотків ставки податку для юридичних осіб обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника не перевищує 100 000 гривень;
збереження норми, що платники єдиного податку не є платниками плати за землю та збору за спеціальне використання природних ресурсів.
Проект Податкового кодексу спрямований на вирішення одного з пріоритетних завдань Програми Президента України Віктора Януковича та Програми економічних реформ на 2010–2014 роки – зміцнення фінансової самостійності місцевих бюджетів.
Передбачається:
розширення бази оподаткування та покращення структури місцевих податків та зборів;
скасування неефективних податків та зборів.
Програма економічних реформ дасть можливість зменшити рівень тіньової економіки на 30%.
Досягти такого результату дозволять як методи стимулювання до переведення тіньової діяльності у легальний сектор, так і удосконалення адміністративних процедур.
В податковому адмініструванні вперше утворюється єдина система правил, зведена до одного нормативного акту.
Удосконалюються процедури проведення контрольних заходів і стягнення податкового боргу, більш жорстокою буде відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства.
Таким чином забезпечується дотримання балансу інтересів між платниками податків та загальнодержавними потребами – лібералізація податкової системи і спрощення адміністративних процедур супроводжується посиленням процедур контролю за станом виконання податкового законодавства і примусу до несумлінних платників.
«В цілому, проект Податкового кодексу є системним комплексним документом, який спрямований на виконання Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки», - зазначив Федір Олексійович.
«Хочу поздоровити вас, шановні друзі, з Днем журналіста, який Ви відсвяткували... Хочу побажати всім активної роботи. Щоб вам вистачало наснаги і терпіння. Щоб мрії, які задумали, здійснилися. Щоб у вас був час для відпочинку, для укріплення здоров’я та гармонійного розвитку. Не забувайте Міністерство фінансів, тому що ми домовилися, що ми з вами партнери стосовно фінансово-бюджетних, та податкових напрямків. Я завжди відкритий для вас і про це я вам говорив, коли презентував Бюджет на 2010 рік, який був прийнятий і схвалений Верховною Радою. Уряд прийняв проект Податкового кодексу і я хочу наголосити, що сам документ надзвичайно потужний, який дозволить нам якісно змінити умови функціонування економіки, і є достойною відповіддю на зовнішні і внутрішні виклики»,- наголосив Міністр фінансів України Федір Ярошенко.
На завершення брифінгу міністр відповів на запитання журналістів.